Shporta është e zbrazët
Apple iPad mini WiFi + Cellular 64GB iOS ngjyrë hiri

Apple iPad mini WiFi + Cellular 64GB iOS ngjyrë hiri

780.00 € Zbritje 10%
705.00
Përfshirë TVSH-në
597.46 € pa TVSH

IPad mini është i dashur për madhësinë dhe aftësinë e tij. Dhe tani ka edhe më shumë arsye për ta dashur atë. A12 memorie e brendëshme Bionic me motor nervor. Një ekran 7.9 inç Retina me True Tone. Dhe lapsi Apple, kështu që ju mund të kapni idetë tuaja më të mëdha kudo që vijnë tek ju. Është ende iPad mini. Vetëm ka më shumë se kurrë.


Disponueshmëria I padisponueshëm
Koha e liferimit 7-10 ditë

iPad mini përmban një dizajn të hollë, të lehtë dhe të lëvizshëm, që e bën të përsosur si shoqërues në shëtitje. Në 0,66 paund dhe 6,1 mm është I lehtë për ta mbajtur në një dorë ose për ta nxjerur nga xhepi apo çanta sa here që frymëzimi godet.

 

A12 chip Bionic me motor nervor mundëson një nivel të shquar të fuqisë dhe inteligjencës. Ai përdor të mësuarit në kohë reale të makinës për të njohur modele, për të bërë parashikime dhe për të mësuar nga përvoja. Me gjithë këtë fuqi, ju mund të përdorni aplikacione si Adobe Photoshop CC, * të përjetoni realitet të shtuar, ose të luani një lojë intensive me grafikë të nivelit konsol.

 

Ekrani:

 • Ekran i retinës
 • 7.9-inç (diagonale) LED-backlit Multi-Touch ekran
 • Rezolucioni 2048 deri 1536 në 326 piksela për inç (ppi)
 • Ekran me ngjyra të gjera (P3)
 • Ekrani True Tone
 • Gjurmë gishti- rezitues I veshjeve oleofobike
 • Ekran I laminuar plotësisht
 • Shtresë kundër reflektimit
 • 1.8% reflektivitet
 • 500 thjerë shkëlqim
 • Mbështet lapsin e Apple

 

Memoria e brendëshme

 • A12 Bionic c me arkitekturë 64-bit
 • Motori nervor
 • Kopresor I ngujitur M12

 

Kamera

 • 8-megapixel kamera
 • ƒ / 2.4 aperture
 • Lente me pesë elemente
 • Filtër Hybrid IR
 • Ndriçim i pasmë
 • Foto të drejtëpërdrejta
 • Kapja e gjerë e ngjyrave për fotot dhe fotot e drejtpërdrejta
 • automatik
 • Panorama (deri në 43 megapiksel)
 • HDR për fotot
 • Kontrolli i ekspozimit
 • Mënyra Burst
 • Prekni për t'u përqëndruar
 • Modaliteti i kohëmatësit
 • Stabilizimi i imazhit automatik
 • Gjeo-etiketimi i fotove

 

Video Incizim

 • Video Incizim 1080p HD
 • Slo-mo (240 fps)
 • Kohëzgjatja e videos me stabilizim
 • Stabilizimi i imazhit të videos
 • 3x zoom video
 • Gjeo-etiketime me video

 

 

Kamera HD FaceTime

 • Fotot me 7 megapikselë
 • ƒ / 2.2 aperture
 • Incizimi i videove HD 1080p në 30 fps
 • Retina Flash
 • Kapja e gjerë e ngjyrave për fotot dhe fotot e drejtpërdrejta
 • Auto HDR për fotot dhe videot
 • Ndriçim i pasmë
 • Mënyra Burst
 • Kontrolli i ekspozimit
 • Modaliteti i kohëmatësit

 

Celular dhe Wifi

Të gjitha modelet

 • Wi-Fi (802.11a / b / g / n / ac); banda e dyfishtë e dyfishtë (2.4GHz dhe 5GHz); HT80 me MIMO
 • Teknologjia Bluetooth 5.0
 •  

Wi-Fi + Modele celulare

 • UMTS / HSPA / HSPA + / DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz); GSM / EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)
 • LTE Gigabit (grupe 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 21, 25, 39, 40, 41, 46, 66, 71) 4
 • Data  vetëm
 • Thirrje Wi-Fi
 • ESIM
 •  

Sensore

 • Kontakt ID
 • një xhiroskop me tre aks
 • Akselerometër
 • barometër
 • Sensori i dritës së ambientit

 

Kontakt ID

 • Hape iPad
 • Të dhënat personale të sigurta brenda aplikacioneve
 • Bëni blerje nga iTunes Store, App Store dhe Libra Apple